poniedziałek, 11 października 2010

Upgrade do Ubuntu 10.10

Zaciekawiony nowym wydaniem postanowiłem zaktualizować Ubuntu 10.04 do jego nowszej wersji 10.10.
Nowa wersja podobno ma wspierać multidotyk co byłoby bardzo przydatne z racji korzystania przeze mnie z tej funkcji pod Vista. Z zapewnień wyczytanych w internecie, sam start systemu powinien ulec znacznemu skróceniu.
Sam proces instalacji trwał około 3h - biorąc pod uwagę pobranie danych - i przebiegł bez problemowo.
System startuje minimalna sekundę szybciej, zmianom kosmetycznym uległo kilka mniejszych drobiazgów.
Niestety multidotyk jak nie działał tak nie działa dalej. Piórko chodzi normalnie jednakże ekran nie reaguje na dotyk palcem.
Z wiadomości znalezionych w sieci, za multidotyk ma odpowiadać nakładka zwana uTouch, która jak się okazało nie jest domyślnie instalowana. Niestety moja bateria niedługo ulegnie rozładowaniu i dopiero po powrocie do domu zobaczę czy jej instalacja rozwiązała problem z operowaniem palcami na ekranie.Początkowe wrażenia po upgrade
- system wlacza się chwilkę szybciej,
- sieć działa poprawnie łącznie z modemem 3g,
- bateria trzyma długo, mimo odinstalowania przy aktualizacji laptop mode z którego korzystałem wcześniej,
(nota bene dobrze się stało ponieważ owy program zaczął mi mieszać coś z dyskiem w związku z jego ciągłym usypianiem - dochodziło do zawieszenia całego ubuntu i braku komunikacji z dyskiem...) 
- zniknęła mi ikona z pulpitu odnośnie Adobe Air ale problem został natychmiast rozwiązany.

1 komentarz:

  1. Niestety uruchomienie obsługi palcem pulpitu skończyło się niepowodzeniem. Podobno w Ubuntu 10.10 powinno działać to z automatu. Niestety nie działa. Opis uruchomienia podany do poprzednich wersji nie ma zastosowania w obecnej.
    Z minusów odkrytych w domu zauważyłem, iż nie działa sieć windows i wchodzenie na udostępniane przez komputery z windowsem udziały zmuszony jestem robić ręcznie poprzez wpisywanie odpowiednich ścieżek...

    Wymieniłem dziś kostkę RAM i obecnie posiadam już 3GB co zaowocowało znacznym przyspieszeniem działania zarówno Visty jak i Ubuntu :)

    OdpowiedzUsuń